| Part Number | SMCJ30CAHE3 57T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 381480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Diode TVS Single Bi-Dir 30V 1.5KW 2-Pin SMC T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | TVS |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SMCJ30CAHE3 57T |
| Datasheet download |
| Part Number | SMCJ30CAHE3 57T |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Direction Type | Bi-Directional |
| MSL Level | 1 |
| Supplier Package | SMC |
| Product Dimensions | 7.11 x 6.22 mm |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 uA |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Peak Pulse Current | 31 A |
| Maximum Clamping Voltage | 48.4 V |
| Pin Count | 2 |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 30 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Minimum Breakdown Voltage | 33.3 V |
| Package | 2SMC |
| Replacement Part Number | PART-SMCJ30CAHE3 57T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nexperia | PTVS15VZ1USK DSN1608-2 REEL 7 - |
|
Fairchild Semiconductor | Diode TVS Single Uni-Dir 58V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T R Download PDF datasheet for SMCJ58A.pdf |
|
Nexperia | PTVS20VZ1USK DSN1608-2 REEL 7 - |
|
Vishay | Diode TVS Single Uni-Dir 58.1V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for P6SMB68A-E3\\5B.pdf |
|
Nexperia | Diode TVS Single Uni-Dir 13V 600W 2-Pin SOD-128 T R Download PDF datasheet for PTVS13VP1UP,115.pdf |
|
Texas Instruments | Diode TVS Single Bi-Dir 3.6V 27W 2-Pin X2SON T R Download PDF datasheet for TPD1E01B04DPLR.pdf |
|
Bourns | DIO TVS VBD 24V 400W BIDIR SMA Download PDF datasheet for P4SMA24CA.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Uni-Dir 23.1V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for SM6T27A-E3 52.pdf |
|
Vishay | 400W,43V 5%,SMA PAR Download PDF datasheet for TPSMA43AHE3_A H.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Uni-Dir 18V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for SMBJ18A-E3 52.pdf |